چگونه آزار دهنده ترین مشکلات هندزفری و هدفون بلوتوث را برطرف کنیم

نویسنده : نوید خراسانی ۱۱:۱۲:۱۸ ۱۴۰۰/۰۱/۱۱

چگونه آزار دهنده ترین مشکلات هندزفری و هدفون بلوتوث را برطرف کنیم

چگونه آزار دهنده ترین مشکلات هندزفری و هدفون بلوتوث را برطرف کنیم

برای حل کردن مشکلات هندزفری و هدفون:

اول: مسئله را محدود کنید

قبل از شروع به فشار دادن دکمه ها و تغییر تنظیمات، ببینید آیا می توانید دلیل مشکل را پیدا کنید: گاهی مشکل می تواند گوشهای ما باشد، همچنین می تواند مدل گوشی یا حتی برنامه ای باشد که برای پخش موسیقی استفاده می کنید. هدفون های خود را با گوشی دیگری جفت کنید و ببینید با آن گوشی بهتر کار می کند یا خیر؟ به نظر من گوشی های اندرویدی به نسبت کیفیت کمتری برای پخش صدا دارند، بنابراین اغلب هندزفری و هدفون ها را باید در آیفون هم امتحان کرد.

همچنین اگر امکان دارد یک هدفون با سیم را امتحان کنید یا هدفون های بلوتوث خود را به برق وصل کنید (اگر می شود) تا ببینید مشکل از جای دیگری نباشد. سرانجام، اگر ابزار بلوتوثی دیگری در اطراف خود دارید با آنها جفت کنید و امتحان کنید.

هندزفری و هدفون

اگر هدفون جفت نمی شود:

 • دفترچه راهنما را بررسی کنید.

بسیاری از هندزفری و هدفون ها هنگام استفاده به طور خودکار به حالت جفت شدن با گوشی می روند. در نتیجه اکثر کاربران می توانند برای اولین بار هدفون را به راحتی با دستگاه جفت کنند. حال اگر هندزفری و هدفون شما با گوشی جدید نمایش داده نمی شود لازم است تا دفترچه راهنمای آنها را بخوانید.

 • سایر دستگاه ها را قطع کنید.

اگر قبلاً این هدفون را به دستگاهی متصل کرده باشید، ممکن است به گوشی شما متصل نشوند. پس بهتر است بررسی کنید که اگر دستگاه دیگری با بلوتوث به هندزفری یا هدفون شما وصل بود سریع ارتباط را قطع کنید.

 • باتری را شارژ کنید.

اگر باتری هندزفری و هدفون شما کم است، ممکن است در جفت شدن با گوشی با مشکل روبرو شود حتی گاهی شارژ هم دارد اما این شارژ کم است و ممکن است تا وصل شود دیگر انرژی برای ادامه دادن نداشته باشد. پس سعی کنید همیشه هندزفری و هدفون شما شارژ باشد.

 • اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه با هم سازگار هستند.

مانند اکثر فناوری ها، بلوتوث طی سال های گذشته بازنگری ها و پیشرفت های زیادی را تجربه کرده است. هر هدفونی که به بازار می آید متناسب با فناوری روز خواهد بود. پس گوشی های جدید فناوری ای را می طلبند که به روز باشد. برای همین مساله سازگاری این دستگاهها با هم را مد نظر داشته باشید.

ایرپاد

اگر صدا خش دارد یا بریده می آید:

 1. ببینید مشکل اول از خود موسیقی پخش شده نباشد.
 2. هدفون را از بلوتوث خارج کرده و دوباره با دستگاه جفت کنید.
 3. شاید هدفون از گوشی دور است، آن را نزدیک به گوشی قرار دهید.
 4. اگر از ایرباد استفاده میکنید از هر دو استفاده کنید. گاهی استفاده مداوم از یکی باعث می شود که کیفیت ایرباد ها پس از مدتی متفاوت شود.
 5. سیستم عامل را به روز کنید.
 6. دست به اکولایزر پخش کننده صدا نزنید یا اگر ان را تنظیم کرده اید به حالت کارخانه در بیاورید.
 7. کدک صوتی بلوتوث خود را تنظیم کنید.

اگر موسیقی را تنها در یک گوشی می شنوید:

 1. مطمئن شوید اگر از کابل AUX استفاده می کنید مشکل از کابل نباشد.
 2. جلوی خروجی گوشی هدفون را بررسی کنید شاید چیزی جلوی آن را گرفته باشد.
 3. بررسی کنید که شکستگی یا ضربه خوردگی روی بدنه ی هدفون وجود نداشته باشد.

اگر با کارشناسان اورنج جانبی، فروشگاه تخصصی لوازم جانبی موبایل در وب سایت ما تماس بگیرید شما را بیشتر در مورد مشکلاتی که با هندزفری و هدفون خود دارید راهنمایی خواهند کرد. همچنین از اینجا می توانید محصولات ما را ببینید و با قیمتی بسیار نازل تر و کیفیتی بهتر، محصول مورد نظرتان را تهیه کنید.

درباره نویسنده

نوید خراسانی

نوید خراسانی

وبلاگ فروشگاه لوازم جانبی موبایل اورنج جانبی

مطالب مرتبط