همه آنچه قبل از خرید آنلاین هندزفری و هدفون باید بدانید

نویسنده : نوید خراسانی ۲۰:۱۷:۰۵ ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

همه آنچه قبل از خرید آنلاین هندزفری و هدفون باید بدانید

همه آنچه قبل از خرید آنلاین هندزفری و هدفون باید بدانید

خرید آنلاین هندزفری و هدفون

آیا تا به حال سعی کرده اید هندزفری و هدفون را به صورت آنلاین بخرید؟ به غیر از عکس هدفون، هیچ چیز دیگری وجود ندارد که بتوانید در موردش قضاوت کنید. آیا تاکنون شده که هدفونی را به صورت آنلاین سفارش داده باشید و پس از مدت ها انتظار و زمان تحویل متوجه شده باشید که این همان چیزی نیست که سفارش داده اید و بعد هم درگیر مشکلات جنس مرجوعی شده باشید؟ شاید بهتر است برای خرید یک هدفون خوب سراغ دوستانی برویم که یک بار از آن برند استفاده کرده اند. با این حال، روش هایی وجود دارد که می توانید تشخیص دهید کدام هدفون برای شما مناسب است و کدام یک مناسب نیست.

  1. نوع

درباره نوع هندزفری و هدفون اول باید اطلاعاتی کسب کنید تا بدانید کدام نوع برای شما مناسب تر است. سه نوع عمده از هندزفری و هدفون وجود دارد.

  • درون گوش

همه ما در زمان حرکت کردن یا ورزش از این هدفون های داخلی که به آنها IEM نیز گفته می شود استفاده می کنیم. چرا که بسیار خوش دست هستند و از کیفیت صدای عالی برخوردارند. این هندزفری ها برای رفت و آمد روزانه ایده آل هستند اما استفاده طولانی مدت از آنها فکر خوبی نیست چرا که ممکن است باعث آسیب رساندن به گوش شما شود.

هدفون رو گوش

  • رو گوش

به این هدفون های فوق شنیداری نیز گفته می شود. این هدفون ها بزرگتر هستند، اما هنگام استفاده طولانی مدت خیلی حس راحتی ندارند. همچنین، بیشتر هدفون های رو گوش صدا را از هدفون به بیرون انتقال می دهند یعنی افرادی که در اطراف شما هستند می توانند صدا را بشنوند.

  • فرا گوش

راحت ترین هدفون ها برای استفاده در ساعات طولانی هستند. این هدفون کیفیت صدا را عالی ارائه می دهد. تنها ایرادش این است که قابل حمل نیست زیرا بزرگ و نسبتاً سنگین است. به این هدفون ها دور گوش نیز گفته می شود.

هدفون دور گوش

2. درایور

درایور وسیله ای است که در هدفون باعث تولید صدا می شود. درایور به طور کلی از آهن ربا، سیم پیچ صدا و دیافراگم ساخته شده است. اکثر اوقات، درایور بزرگتر، صدای بهتری تولید می کند.

3. حساسیت

اگر دوست دارید موسیقی را با صدای بلند بشنوید باید در مشخصات هدفون خود این امر را جستجو کنید. حساسیت میزان صدای بلند هندزفری و هدفون شما روی جعبه مشخص شده است. اکثر هدفون ها در حدود 110 دسی بل در مگاوات صدا را تولید می کنند، اگر هدفونی کمتر از 85 دسی بل بر مگاوات صدا تولید کند یعنی از آن انتظار کیفیت صدای بلند را نداشته باشید.

4. امپدانس

به توان مورد نیاز برای کارکرد هدفون، امپدانس گفته می شود. اکثر گوشی های هوشمند ظرفیت کافی برای رساندن انرژی مورد نیاز به هدفون را دارند، مواردی هم هستند که به امپدانس کمتری نیاز دارند اما می توانند از قدرت کامل برای انتقال صدای عالی برخوردار باشند. به طور کلی توان 16 اهم برای هدفون یک عدد امپدانس مناسب است.

5. پاسخ فرکانس

آیا موسیقی با صدای باس را دوست دارید؟ پاسخ فرکانس محدوده فرکانسی است که هدفون می تواند تولید کند، جایی که حد پایین صدای باس و حد بالایی سه برابر است. بیشتر هندزفری و هدفون ها از پاسخ فرکانسی 20 هرتز تا 20000 هرتز پشتیبانی می کنند. اگر موسیقی با باس بیشتری دوست دارید پس چیزی را انتخاب کنید که بتواند از دامنه پاسخ فرکانس معمول بیشتر پشتیبانی کند.

6. طراحی و راحتی

ببینید آیا هندزفری و هدفون برای گوش شما راحت است یا خیر. شنوایی در هر انسانی متفاوت است و هر هدفونی مناسب شما نیست. برای مدل درون گوش، سعی کنید اندازه گوشی کوچکتر را انتخاب کنید که بتواند داخل گوش قرار بگیرد و به راحتی از بین نرود.

اورنج جانبی با در اختیار گذاشتن هندزفری و هدفون های استاندارد در اختیار مشتریان خود توانسته در عرضه ی لوازم جانبی موبایل یکی از پیشرو ترین ها در صنعت لوازم جانبی موبایل باشد. هم اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به شما بهترین هندزفری و هدفون مناسب را پیشنهاد کنند.

درباره نویسنده

نوید خراسانی

نوید خراسانی

وبلاگ فروشگاه لوازم جانبی موبایل اورنج جانبی

مطالب مرتبط